Biznesa fotosesija

Droši vien esat dzirdējuši, ka biznesa fotogrāfija ir svarīgs un efektīvs rīks biznesa cilvēka un uzņēmuma tēla veidošanai kopumā.

Bet kā šis rīks darbojas? Kāpēc biznesa fotosesija ir tik nozīmīgs un atbildīgs pasākums? Kā tam sagatavoties? Šie ir tikai daži no daudzajiem jautājumiem, kas rodas lielākajai daļai mūsu klientu.

Mūsu raksts ir paredzēts tiem uzņēmējiem, kuriem vēl nav bijusi biznesa fotosesiju pieredze. Jūs saņemsiet atbildes uz visiem saviem jautājumiem un sapratīsiet, kādai jābūt jūsu fotogrāfijai.

Pieteikties

Biznesa fotosesija. Kas tas ir?

Lietišķā (vai biznesa) fotosesija ir uzņēmuma direktora, vadītāju un citu darbinieku fotografēšana oficiālajai vietnei, reklāmas bukletiem un citiem prezentācijas materiāliem. Salīdzinot ar citām biznesa vajadzībām, tas var šķist sīkums. Bet tieši no šādām šķietami nenozīmīgām detaļām veidojas uzņēmuma stabilā reputācija un komerciālie panākumi.

Var izmantot arī profesionālu biznesa portretu:

 • uz vizītkartēm;
 • sociālo mediju profilos (piemēram, linkedin, facebook, twitter);
 • paraksti e-pastiem;
 • biznesa lapās sociālajos tīklos (sevišķi, ja veido un attīsta personīgo zīmolu).

Ir vairāki biznesa portretu veidi:

 • tuvplāns (šajā gadījumā kadrā būs tikai seja);
 • pusgaruma kadri (vīrieša redzes laukā līdz krūtīm šeit jau redzamas lietišķa uzvalka detaļas);
 • pilnā garumā uzņemti kadri vispārējā plānā (attēlā var būt viens cilvēks vai visa komanda).

Fotogrāfijas iezīmes biznesa stilā

Lai uzņēmuma vadītāja vai biznesa dāmas lietišķais portrets izdotos, ir jāievēro noteikti žanra kanoni. Fotogrāfam jākoncentrējas uz stingru kompozīciju, jāizvēlas dabiskas pozas, kas raksturīgas cilvēkiem, kas atrodas birojā vai mācās. Svarīgi, lai bildēs tiktu atklāta cilvēka loma uzņēmumā un viņa lietišķās īpašības.

Attēlam vajadzētu runāt par cilvēku kā veiksmīgu, spēcīgu un mērķtiecīgu cilvēku ar bagātīgām zināšanām un biznesa pieredzi.

Kāpēc ir svarīgi šādu fotosesiju uzticēt profesionāļiem?

Lietišķā stila fotosesijai nepieciešama sagatavošanās un īpašs aprīkojums. Tas ir vienīgais veids, kā nodrošināt augstas kvalitātes fotogrāfijas un labus fotografēšanas rezultātus.

Lai uzņemtu biznesa portretus, jums ir nepieciešams:

 • augstas kvalitātes modernas kameras ar jaudīgu optiku;
 • pareizi uzbūvēta apgaismojuma sistēma (tas galvenokārt attiecas uz filmēšanu studijā);
 • pārdomāta koncepcija par fotografēšanu studijā, birojā vai citā darba telpā.

Padomi un idejas biznesa fotosesijai

Noskaidrojām žanra īpatnības, izlēmām, kam un kāpēc nepieciešama biznesa fotosesija. Nākamais svarīgais jautājums: kā sagatavoties veiksmīgai fotosesijai biznesa sievietēm un vīriešu vadītājiem?

Mēs detalizēti runāsim par katru no veiksmes sastāvdaļām.

Padomājiet par drēbēm

Spilgti un ekstravaganti T-krekli nav labākais risinājums. Mēs iesakām izvēlēties apģērbu klasiskā stilā. Izvairieties no mazām svītrām, jo ​​tās var radīt “troksni” kadrā un nopietni pasliktināt attēla kvalitāti.

Izvēlieties drēbes bez sarežģītām detaļām, tās var radīt arī “troksni” fotoattēlā. Padomājiet arī par melnbaltiem kadriem. Ja to ir daudz, nav jēgas valkāt rozā kaklasaiti.

Ādas stāvoklis ir ļoti svarīgs

Cilvēka ādas krāsa un faktūra ietekmē to, cik veiksmīgas būs bildes. Spīdīga āda ir viens no lielākajiem izaicinājumiem fotogrāfijā un pēcapstrādes jomā. Bieži vien studijas gaismas dēļ āda kļūst sviedraina un spīdīga. Lai neitralizētu šo efektu, sievietēm pa rokai jābūt matējošām salvetēm un pūderim.

Vīriešiem pirms fotosesijas vienkārši labi jānomazgājas.

Ko darīt ar matiem?

Sievietēm līdzi jāņem stilieris un ķemme. Un, protams, matiem jābūt tīriem. Vīriešiem iesakām veikt matu griezumu un apmeklēt frizētavu. Tas paātrinās fotoattēlu apstrādi un uzlabos rezultātu.

Make-up biznesa fotosesijai

Sievietēm iesakām pirms fotosesijas veikt dabisku dienas make-up. Tas nebūs pārāk lipīgs un neizkropļo sejas formu turpmākajā attēlu apstrādē.

Kā ar brillēm?

Šī ir viena no svarīgākajām attēla detaļām, kas bieži tiek aizmirsta. Ja jūs tās valkājat visu laiku, labāk ir fotografēt arī ar brillēm. Ja ik pa laikam nēsājat brilles un vēlaties uzņemt fotosesiju nevis tajās, labāk tās noņemt iepriekš. Tātad tempļi neatstās pēdas uz sejas.

Sejas vaibsti

Ja jums ir kādas jūsu izskata iezīmes, kas var sabojāt vai, gluži pretēji, uzlabot kadru, noteikti pārrunājiet to ar fotogrāfu. Tas var būt stingrs profils, caururbjošs skatiens un citas detaļas, kuras var atklāt biznesa fotoportretā.

Pasūtiet biznesa fotogrāfiju

Mūsu fotostudijā iespējams pasūtīt fotoportretus visai komandai, kas veidoti vienādā stilā un koncepcijā. Tāpat, fotografējot studijā vai birojā, varat uzņemt vispārīgu fotoattēlu.

Fotosesijas.com fotoservisa komanda ne tikai uzņem biznesa portretus Rīgā. Pie mums var pasūtīt pakalpojumus:

 • make-up;
 • stilists;
 • retušētājs.

Profesionāla fotogrāfiju apstrāde kompensē daudzus izskata trūkumus. Pareizi izvietoti akcenti attēlā palīdzēs izcelt jūsu rakstura stiprās puses un veidos veiksmīgas un harizmātiskas personas tēlu.

Veidojiet savu tēlu kopā ar mums!